Nowości
Opowieść kataryniarza
Dzieci z Litzmannstadt
Igor Mitoraj : Polak o włoskim sercu : beletryzowana biografia artysty
Pogrzebana : życie, śmierć i rewolucja w Egipcie
Zawody, czyli kim możesz zostać
 
Michał Śmielak w bibliotece
Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem 4 marca 2026 r. godz. 18.00 Galeria Ex Libris MBP Pabianice, ul. św. Jana 10. Zapraszamy
Regiel
Miasto burz
Postrach
Osada
Gleba
 
Reportaże-warto przeczytać
Więźniarki
Greenpoint : kroniki małej Polski
Tamtego ranka, kiedy po nas przyszli : depesze z Syrii
Pasażerowie : ayahuasca i duchy Amazonii
Do przodu, dziewczyny! : prawdziwa historia rewolucji Riot Grrrl
 
Audiobooki
My, dzieci z dworca ZOO
Dymy nad Birkenau
Zniewoleni
Marzenia Joy
Demian
 
Młodzi czytają
Childish
Inwokacje
Panna Richwood
Żyli długo i szczęśliwie
Księżniczka dusz
 
Nagroda Literacka "Nike"
Ciemno, prawie noc
Nakarmić kamień
Nie ma
Prawiek i inne czasy
Matka odchodzi
 
Zbiory regionalne dotyczące Pabianic
Ostatnia sarna na ziemi
Honorowi obywatele Pabianic : 2005-2006
Brak okładki
85 lat PTC
10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pabianicach: 2003-2013
Brak okładki
Życie Pabianic. R. 1978
 
DUŻY DRUK
Szczęście na miarę
Spełniony sen
Rosyjskie róże
Na końcu ulicy
Były sobie świnki trzy
 
SOWA Mobi logo
Wybieraj książki prosto ze swojego smartfona
Katalog biblioteki dostępny jest w aplikacji mobilnej "Sowa MOBI".
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Projekt szkoleniowy "Projektowanie Uniwersalne Kultury"

Zadanie 3.1_Plakat_info.jpg

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach bierze udział w Zadaniu 3.1. Kompleksowym programie szkoleń w zakresie projektowania, budowania i realizacji dostępnej oferty kulturalnej, realizowanym w ramach projektu Projektowanie uniwersalne kultury -dostępność instytucji kultury”, który finansowany jest z ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 Systemowa Poprawa Dostępności” Priorytetu III Dostępność i Usługi dla Osób z Niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Rezultatem projektu będzie systemowa zmiana, polegająca na zwiększeniu dostępności, rozumianej nie tylko jako likwidacja barier technicznych, architektonicznych, ale również jako standard kreowania i projektowania oferty kulturalnej przy partycypacyjnym udziale osób z grupy docelowej projektu, tj. osób ze szczególnymi potrzebami.

Projekt realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji o projekcie: nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/projektowanie-uniwersalne-kultury

Nadchodzące wydarzenia

japonia1.jpg
Spotkanie z M Śmielakiem.jpg
paulina olczyk plakat 2.jpg