New items
Policjant z Dubaju. T. 1
Obłęd. T. 2,
Powrót wyrzutków
Pandora : powieść w trzech częściach
Apteka domowa
 
2026 KSIĄŻEK Z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
Jak przepraszać
Wścibscy
Wczasowiczka : śmierć w Tatrach : Zakopane 1937
Arabscy influencerzy : zbrodnia i sława
Pod wspólnym dachem
 
PODRÓŻE MAŁE I DUŻE
Austria
Made in China
Gdzie rosną cedry : zapiski z wędrówki przez Japonię
Polskie parki rozrywki i edukacji : nauka i zabawa od morza do Tatr
Nela i tajemnice świata
 
NA SŁOŃCE I DESZCZ
Czymże jest mężczyzna bez wąsów : powieść humorystyczna
Noworoczne panny
Tamta Ona
Lincoln Highway
Lata
 
WAKACYJNE SENSACJE
Kobieta z różowym brylantem T.2
Ceremoniarz
Umrzesz za sześć godzin
Król popiołów
Wróżda
 
KSIĄŻKA DO PLECAKA
Kosmiczne wakacje
Odnajdę cię
Wakacje w Cichej Dolinie
Szkoła szpiegów na wakacjach
Fala
 
Reportaże-warto przeczytać
Greenpoint : kroniki małej Polski
Fala : rok 1984 i polski postpunk
Niewidzialni
Człowiek o twardym karku : historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela
Władcy strachu : przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia
 
Młodzi czytają
Ally Love feels no love
Geniusz
Zaczarowany zamek
Sercowe rozkminy Lottie Brooks
Shiba na chacie. 1
 
Audiobooki
Przygody detektywa Pozytywki
Dżuma
Zaginiony symbol
Na skraju załamiania
Gorszycielki : dziewczyny, które łamały tabu i konwenanse
 
Nagroda Literacka "Nike"
Mitologia Greków i Rzymian
Księgi Jakubowe albo Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych : opowiadana przez zmarłych, a przez autorkę dopełniona metodą koniektury, z wielu rozmaitych ksiąg zaczerpnięta, a także wspomożona imaginacją, która to jest największym naturalnym darem człowieka
Księgi Jakubowe albo Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych : opowiadana przez zmarłych, a przez autorkę dopełniona metodą koniektury, z wielu rozmaitych ksiąg zaczerpnięta, a także wspomożona imaginacją, która to jest największym naturalnym darem człowieka : mądrym dla memoryału, kompatriotom dla refleksji, laikom dla nauki, melancholikom zaś dla rozrywki. Płyta 1
Dom dzienny, dom nocny
Rzeczy, których nie wyrzuciłem
 
Zbiory regionalne dotyczące Pabianic
Za własną tłumaczyć się krew : (jak bezpieka zdławiła Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość" w Pabianicach-Dobroniu-Kolumnie-Łasku 1945-1951)
Przystanek Pabianice : z historii miejskiej komunikacji
Pabjanice, Rzgów i wsie okoliczne : studja i szkice historyczne z dziejów dawnej włości kapituły krakowskiej w sieradzkiem i łęczyckiem
Pabianickie Czytelnie i Biblioteki
Piękno ziemi łódzkiej : międzynarodowy ekologiczny projekt artystyczny : Pabianice 2015
 
DUŻY DRUK
Trzykrotki
Długa droga do domu
Dom Róży
A las pamięta
Portugalka
 
SOWA Mobi logo
Wybieraj książki prosto ze swojego smartfona
Katalog biblioteki dostępny jest w aplikacji mobilnej "Sowa MOBI".
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Projekt szkoleniowy "Projektowanie Uniwersalne Kultury"

Zadanie 3.1_Plakat_info.jpg

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach bierze udział w Zadaniu 3.1. Kompleksowym programie szkoleń w zakresie projektowania, budowania i realizacji dostępnej oferty kulturalnej, realizowanym w ramach projektu Projektowanie uniwersalne kultury -dostępność instytucji kultury”, który finansowany jest z ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 Systemowa Poprawa Dostępności” Priorytetu III Dostępność i Usługi dla Osób z Niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Rezultatem projektu będzie systemowa zmiana, polegająca na zwiększeniu dostępności, rozumianej nie tylko jako likwidacja barier technicznych, architektonicznych, ale również jako standard kreowania i projektowania oferty kulturalnej przy partycypacyjnym udziale osób z grupy docelowej projektu, tj. osób ze szczególnymi potrzebami.

Projekt realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji o projekcie: nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/projektowanie-uniwersalne-kultury

Nadchodzące wydarzenia

Filia nr 6 MBP przy ul. Jana Pawła II nr 68 będzie nieczynna do 16.08.2026 r.
Za utrudnienia przepraszamy!

dkk sierpień plakat.jpg
Slawek-Gortych-spotkanie-10.09.2026-scaled.jpg
wakacje-dzieci.jpg

Plakat-Bingo-PNG.png

podchody literackie.jpg