New items
My perfect opposite
Tajemnica miodu
Król Południa
Sobowtór
Niesamowite zwierzęta : fascynujące fakty ze świata przyrody
 
Reportaże-warto przeczytać
Granica : na krawędzi Europy
Kiedyś był tu koniec świata
Lustro o północy : śladami Wielkiego Treku
Praski elementarz
Polski hydraulik i inne opowieści ze Szwecji
 
Audiobooki
Tak było : wspomnienia partyzanta 3. i 5. Wileńskiej Brygady AK
Lokator do wynajęcia
Trans-Atlantyk
Kalendarz z Dziewuchami
Demoniczny Damianek czyli Strach ma moje oczy
 
Młodzi czytają
Wielkie oczekiwania
Dzika Mrówka pod żaglami
Cudmistrzowie
Do zobaczenia nigdy
Tilly i zaginione baśnie
 
Nagroda Literacka "Nike"
Gottland
Bieguni
Podróże z Herodotem
Księgi Jakubowe albo Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych : opowiadana przez zmarłych, a przez autorkę dopełniona metodą koniektury, z wielu rozmaitych ksiąg zaczerpnięta, a także wspomożona imaginacją, która to jest największym naturalnym darem człowieka : mądrym dla memoryału, kompatriotom dla refleksji, laikom dla nauki, melancholikom zaś dla rozrywki. Płyta 1
Pod Mocnym Aniołem
 
Zbiory regionalne dotyczące Pabianic
Wiem jak wygląda piekło
My z Szarych Szeregów : opowieść z lat wojny
No cover
Sarid
Konsekracja Kościoła - Sanktuarium pw. św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach
My, niezwyczajni
 
DUŻY DRUK
Biała chryzantema
Na końcu ulicy
Tajemna historia czarownic
Rozdzieleni przez los
Nie szukaj mnie
 
SOWA Mobi logo
Wybieraj książki prosto ze swojego smartfona
Katalog biblioteki dostępny jest w aplikacji mobilnej "Sowa MOBI".
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Szkolenie bibliotekarzy

Drodzy Czytelnicy,
w dniach 22 i 22 kwietnia i 14 maja 2026 r. wszystkie biblioteki będą nieczynne.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Projekt szkoleniowy "Projektowanie Uniwersalne Kultury"

Zadanie 3.1_Plakat_info.jpg

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach bierze udział w Zadaniu 3.1. Kompleksowym programie szkoleń w zakresie projektowania, budowania i realizacji dostępnej oferty kulturalnej, realizowanym w ramach projektu Projektowanie uniwersalne kultury -dostępność instytucji kultury”, który finansowany jest z ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 Systemowa Poprawa Dostępności” Priorytetu III Dostępność i Usługi dla Osób z Niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Rezultatem projektu będzie systemowa zmiana, polegająca na zwiększeniu dostępności, rozumianej nie tylko jako likwidacja barier technicznych, architektonicznych, ale również jako standard kreowania i projektowania oferty kulturalnej przy partycypacyjnym udziale osób z grupy docelowej projektu, tj. osób ze szczególnymi potrzebami.

Projekt realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji o projekcie: nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/projektowanie-uniwersalne-kultury